• Sukcesy naszych uczniów

  dodano dnia: 10 maja 2022 / 22:2

  10 maja miało miejsce uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza, dzieje oręża polskiego. Od Obertyna do Wiednia”, na który zostali zaproszeni laureaci.

  Do etapu rejonowego zakwalifikowało się trzech uczniów: Kamila Piszczek kl. VI A, Szymon Świątek kl. VII B, Jakub Wojeński kl. VII A. Kamila Piszczek uzyskała tytuł finalisty etapu wojewódzkiego, a Jakub Wojeński został laureatem etapu wojewódzkiego i zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9 – 11 czerwca. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Kubie życzymy dodatkowo dalszych sukcesów w etapie centralnym.

  Czytaj więcej
 • Święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

  dodano dnia: 10 maja 2022 / 21:58

  W sobotę 7 maja delegacja uczniów naszej szkoły brała udział w uroczystościach związanych z dorocznym świętem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, która w tym roku miała miejsce w Zakopanem. Poczet Sztandarowy w składzie: Anna Dyrczoń,  Aleksandra Kobylarczyk, Julia Rabiańska pod opieką dyrektora p. Eugeniusza Madei uczestniczył w uroczystym Apelu na dolnej Równi Krupowej. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich to jednostka wojskowa, która kultywuje tradycje jednostek górskich, w tym 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Podhalańczycy brali udział w uroczystościach związanych z poświęceniem sztandaru  naszej szkoły 10 listopada 2021 r.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Bochni i do Krakowa

  dodano dnia: 6 kwietnia 2022 / 22:10

  W dniu 30 marca klasy 4a, 4b, 5a, 5b i 6a udały się na wycieczkę. Pierwszym punktem zwiedzania była kopalnia soli w Bochni, gdzie uczniowie poznali historię najstarszej kopalni w Polsce. Po opuszczeniu kopalni wszyscy udali się do Krakowa aby zwiedzić najważniejsze miejsca w mieście, z Wawelem na czele. Końcowym punktem wycieczki był seans w kinie.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Wrocławia

  dodano dnia: 30 listopada 2021 / 20:27

  Dzięki funduszom z programu Poznaj Polskę, uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w drugiej już w tym roku szkolnym kilkudniowej wycieczce. Tym razem udało nam się zwiedzić Wrocław, poznając zabytki, kulturę oraz faunę i florę miasta. Hydropolis, Hala Stulecia, ZOO, zespół historycznego centrum Panorama Racławicka – to przykłady atrakcji, które udało nam się zobaczyć w trakcie trzydniowej wycieczki. Chociaż uczniowie byli po niej zmęczeni, to jednak zabrali ze sobą w drogę powrotną ogromny bagaż wiedzy i doświadczenia.

  Czytaj więcej
 • Poświęcenie nowego Sztandaru Szkoły

  dodano dnia: 11 listopada 2021 / 9:21

  W dniu 10 listopada w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. W przeddzień 103 rocznicy odzyskania Niepodległości został poświęcony nowy Sztandar Szkoły.<!--more-->W uroczystościach wzięło udział wielu przedstawicieli z gminy i powiatu oraz 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem od szkoły do Kościoła Parafialnego, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji ojczyzny. Po skończonej Mszy nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod płytą upamiętniającą bohaterów z Białki Tatrzańskiej, którzy walczyli w czasie I Wojny Światowej. Finalnym elementem uroczystości było poświęcenie Sztandaru przez księdza Proboszcza na hali sportowej, po którym głos zabrało wielu przedstawicieli, m.in kuratorium oświaty, urzędu gminy czy powiatu. Na koniec zostały przedstawione dwie akademie z okazji Dnia Niepodległości, jedna przygotowana przez najmłodszych uczniów szkoły, a druga przez uczniów z klas 4 - 8.

  Czytaj więcej
 • Gminne Zawody w piłce nożnej klas 1 – 3 o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska

  dodano dnia: 24 października 2021 / 9:44

  19 października w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska. Poniżej zdjęcia z imprezy ;)

  Czytaj więcej
 • Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Papieski

  dodano dnia: 16 października 2021 / 15:29

  Jak co roku w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Papieskiego. Uczniowie zgromadzili się o godzinie 9:00 na hali sportowej, gdzie odśpiewano hymn państwowy. Następnie Pan Dyrektor przypomniał najważniejsze wydarzenia historyczne, związane z Komisją Edukacji Narodowej. Najmłodsi uczniowie przedstawili akademię z okazji Dnia Nauczyciela, natomiast starsi odegrali przedstawienie dotyczące w tym roku również kard. Stefana Wyszyńskiego, ze względu na jego beatyfikację.

  Czytaj więcej
 • Zielona Szkoła

  dodano dnia: 3 września 2021 / 14:53

  26 września większość uczniów naszej szkoły z klas od 3 do 8 wybrała się na Zieloną Szkołę do Jastrzębiej Góry. Przez cały tydzień pogoda była wręcz idealna, zatem udało się odwiedzić zarówno obiekty kultury i historii, jak i obcować z naturą w fokarium bądź wydmach Słowińskiego Parku Narodowego. Uczniowie mogli posłuchać o wydarzeniach dotyczących II wojny światowej w muzeach Trójmiasta, jak również przepłynąć na Westerplatte, gdzie poznali (lub przypomnieli sobie w przypadku starszych roczników) najważniejsze wydarzenia z lat 1939 – 1945.

  Z pewnością była to wycieczka, która zapadnie im w pamięci na długo. Po tygodniowych trudach wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  dodano dnia: 1 września 2021 / 19:18

  W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po Mszy Świętej nastąpił apel na hali sportowej, w trakcie którego Pan Dyrektor przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem zasad epidemiologicznych. Po spotkaniu na hali, uczniowie udali się ze swoimi wychowawcami do klas.

  Czytaj więcej
 • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

  dodano dnia: 27 sierpnia 2021 / 14:5

  Dyrektor Szkoły w Białce Tatrzańskiej informuje, że inauguracja roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w dniu 1.09.2021r. (środa). O godzinie 800 w kościele parafialnym w Białce Tatrzańskiej zostanie odprawiona Msza Święta. Po jej zakończeniu na hali sportowej odbędzie się spotkanie z dyrektorem a następnie w klasach z wychowawcami, które zakończy się około godziny 1030.

  Czytaj więcej
 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

  dodano dnia: 26 czerwca 2021 / 19:2

  W dniu wczorajszym (25 czerwca) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Chociaż był to niezwykle trudny rok, to udało się z sukcesami przebrnąć przez te 10 miesięcy. Szczególnym osiągnięciem może pochwalić się Alicja Korkosz - uczennica klasy 8a, która ukończyła szkołę jako Super-absolwent. Alicja wyróżniała się niezwykłym zaangażowaniem w życie klasy, szczególnymi osiągnięciami w konkursach- przede wszystkim w konkursie historycznym, w którym została laureatem w klasie 7 oraz wzorowym zachowaniem.

  Wszystkim uczniom życzymy wypoczynku w wakacje oraz nabrania sił na nowy rok szkolny, natomiast ósmoklasistom, aby dostali się do wymarzonych szkół i godnie reprezentowali Białkę Tatrzańską.

  Czytaj więcej
 • Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

  dodano dnia: 24 maja 2021 / 23:11

  Mimo wyjątkowo trudnego roku szkolnego związanego z pandemią i zdalnym nauczaniem, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły znakomicie zaprezentowali się w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym  Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. To prestiżowy  konkurs z 26 letnią tradycją, organizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. W tym roku tematem konkursu były dzieje Polski średniowiecznej wyznaczonej dwoma wielkimi zwycięstwami oręża polskiego: Cedynią i Orszą . W etapie szkolnym w rywalizacji wzięło udział pięcioro uczniów: Aleksandra Kobylarczyk z klasy VII oraz Julia Zawadzka, Julia Zubek, Kamila Piszczek i Zofia Pytel z klasy V. Do dalszego etapu- rejonowego zakwalifikowało się  i wzięło udział dwoje uczniów: Julia Zawadzka i Aleksandra Kobylarczyk.  Wysoki wynik punktowy Aleksandry Kobylarczyk  zapewnił jej prawo udziału w etapie wojewódzkim, gdzie ostatecznie  uzyskała prawie 90 procentowy  wynik i pewnie została laureatem tego konkursu. Aleksandra Kobylarczyk- to uczennica wszechstronna, sumienna i pracowita,  w tym roku wzięła  również udział w Małopolskim Konkursie Matematycznym, gdzie zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Cieszy również  wynik najmłodszego uczestnika zmagań Julii Zawadzkiej, która będąc w klasie piątej, pewnie zakwalifikowała się do etapu rejonowego i otarła się o kwalifikację do etapu wojewódzkiego z wynikiem 70% punktów,  jest to dobra prognoza na przyszłość.  Gratulujemy  sukcesu Oli  Kobylarczyk, która wpisała się na długą listę uczniów szkoły w Białce Tatrzańskiej, którzy odnieśli sukces w tym konkursie, uzyskując tytuł laureata bądź finalisty.

  Czytaj więcej
 • Sprzątanie świata

  dodano dnia: 1 maja 2021 / 0:1

  W ramach akcji sprzątania świata, najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się w jej okolice, aby oczyścić budzące się wraz z wiosną lasy i łąki ze śmieci. Jak widać, dzieci połączyły pożyteczne z przyjemnym. Pogoda tego dnia sprzyjała spacerom na świeżym powietrzu, co jest bardzo potrzebne, zwłaszcza w sytuacji pandemii.

  Czytaj więcej
 • Zakończenie Roku Szkolnego

  dodano dnia: 7 lipca 2020 / 11:18

  26 czerwca odbyło się zakończenie Roku Szkolnego. Miało ono zupełnie inny charakter i obraz, niż zazwyczaj. W związku z koniecznością przestrzegania przepisów sanitarnych uczniowie nie mogli zgromadzić się w swoich klasach w pełnej liczbie. Rozdanie świadectw odbywało się w małych grupkach, z zachowaniem odpowiednich odległości, bądź indywidualnie. Jedynie klasy kończące etapy edukacyjne spotkały się w pełnej liczbie, jednak miało to miejsce na hali sportowej, która zapewniała zachowanie bezpieczeństwa.

  Czytaj więcej
 • Laptop dla potrzebującego ucznia dzięki Fundacji ARP

  dodano dnia: 15 czerwca 2020 / 19:37

  Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu wspomogła szkołę w zakupie sprzętu.

  W czasie pandemii uczniowie i nauczyciele borykają się z różnymi trudnościami zdalnego nauczania. Jedną z nich jest brak sprzętu elektronicznego. Szkole udało się pozyskać kilka sztuk używanych laptopów, które zostały wypożyczone najbardziej potrzebującym uczniom. Z pomocą przyszła nam Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, która ufundowała zakup nowego notebooka. Dzięki temu mogliśmy wypożyczyć go potrzebującemu uczniowi, by mógł bez przeszkód uczestniczyć w zdalnym nauczaniu.

  Fundacja ARP powstała w 2019 roku, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym, wspomagać rozwój społeczności lokalnych i podejmować działania na rzecz dobra publicznego.

  Jak sami mówią:

  Troska o naukę i edukację, kulturę i tradycję oraz sport i zdrowie – to obszary działania Fundacji. Wspieramy domy dziecka, osoby niepełnosprawne, szpitale, zakłady lecznicze, instytucje i inicjatywy działające dla pożytku publicznego. Cel społeczny i zasady etyczne są nadrzędnymi wartościami, którymi Fundacja kieruje się w swojej codziennej pracy, a także w relacjach z interesariuszami.

  W dobie pandemii Fundacja ARP cały czas prowadzi zbiórkę funduszy na wsparcie placówek medycznych i opiekuńczych. Spółki grupy kapitałowej ARP wpłaciły już łącznie ponad 555 tysięcy złotych.

  Dziękujemy za dostrzeżenie potrzeb naszych uczniów i okazane wsparcie.

  Czytaj więcej
 • Laureaci konkursów historycznych

  dodano dnia: 27 maja 2020 / 19:54

  Uczennica Alicja Korkosz z klasy VII A oraz Szymon Zawadzki z klasy VIII A uzyskali tytuły laureata etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza, dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.Problematyka konkursu odnosiła się do tematów ciekawych, ale i trudnych związanych z wydarzeniami Wielkiej Wojny oraz kształtowaniem się granic państwa polskiego po ponad wiekowej niewoli. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko 84 uczniów z całego województwa małopolskiego. Nasi uczniowie w etapie rejonowym uzyskali 88% poprawnych odpowiedzi, wyższy wynik miało tylko 22 uczniów w województwie.

  Szymon Zawadzki uzyskał również tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Historycznego.  MKH jest konkursem przedmiotowym i opiera się na znajomości historii w pełnym zakresie, począwszy od epoki starożytnej po współczesność. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 102 uczniów z województwa małopolskiego. Tylko 2 uczniów uzyskało tytuł laureata, a 61 uczniów tytuł finalisty, wśród nich był także uczeń naszej szkoły.

  Gratulujemy Ali wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. 

  Szymonowi gratulujemy, życzymy powodzenia w szkole ponadpodstawowej i dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły w Białce Tatrzańskiej w konkursach historycznych. W tym czasie  Szymon trzykrotnie uzyskał tytuł laureata,  raz tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i raz tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Historycznego. Szymon trzykrotnie reprezentował szkołę w finale Powiatowego Konkursu Historycznego, uzyskując drużynowo I miejsce za każdym razem.

  Czytaj więcej