• Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do Niepodległości

  dodano dnia: 19 kwietnia 2020 / 10:38

  8 listopada b.r. uczniowie naszej szkoły reprezentowali Gminę Bukowina Tatrzańska w finale konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do Niepodległości”. Konkurs organizowany jest pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Biorą w nim udział nie tylko szkoły z powiatu tatrzańskiego. Na drużynowe zmagania przyjeżdżają uczniowie z Wielkopolski, Pomorza, Dolnego Śląska. Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Furczoń, Patrycja Pytel, Szymon Zawadzki spisała się na medal. Pierwszy etap zmagań był bardzo wyrównany i drużyna z Białki Tatrzańskiej prowadziła tylko 2 punktami, w drugim etapie konkursu na wszystkie  pytania odpowiadaliśmy na 100 %, tym samym przewaga pomiędzy I i II miejscem wynosiła 12 punktów. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zajęli  I miejsce. Naszym zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Czytaj więcej
 • Laureat Regionalnego Programu Stypendialnego

  dodano dnia: 19 kwietnia 2020 / 10:46

  Szymon Zawadzki, uczeń naszej szkoły, został Laureatem Regionalnego Programu Stypendialnego za rok szkolny 2018/2019.

  Najlepsi z najlepszych – to oczywiście małopolscy uczniowie i studenci, którzy mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami naukowymi, ale także artystycznymi czy sportowymi. Do najlepszych Małopolan trafiły stypendia finansowane przez budżet województwa. Dzięki wsparciu finansowemu województwa małopolskiego młodzi utalentowani ludzie będą mogli rozwijać pasje i umiejętności, które pomogą kształtować nową rzeczywistość.

  Szymon jest obecnie uczniem klasy VIII Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej. Od wielu lat interesuje się historią, biorąc udział w konkursach tematycznych i przedmiotowych. W klasie V, VI uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza, dzieje oręża polskiego”, a w klasie VII tytuł finalisty. W klasie VI, VII i VIII reprezentował szkołę w finale Powiatowego Konkursu Historycznego „Podhalańskie, Spiskie i Orawskie Drogi do Niepodległości”, gdzie za każdym razem zdobywał I miejsce drużynowo. Gratulujemy Szymonowi wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej pracy!

  Czytaj więcej