Laureat Regionalnego Programu Stypendialnego

Szymon Zawadzki, uczeń naszej szkoły, został Laureatem Regionalnego Programu Stypendialnego za rok szkolny 2018/2019.

Najlepsi z najlepszych – to oczywiście małopolscy uczniowie i studenci, którzy mogą pochwalić się licznymi osiągnięciami naukowymi, ale także artystycznymi czy sportowymi. Do najlepszych Małopolan trafiły stypendia finansowane przez budżet województwa. Dzięki wsparciu finansowemu województwa małopolskiego młodzi utalentowani ludzie będą mogli rozwijać pasje i umiejętności, które pomogą kształtować nową rzeczywistość.

Szymon jest obecnie uczniem klasy VIII Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej. Od wielu lat interesuje się historią, biorąc udział w konkursach tematycznych i przedmiotowych. W klasie V, VI uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza, dzieje oręża polskiego”, a w klasie VII tytuł finalisty. W klasie VI, VII i VIII reprezentował szkołę w finale Powiatowego Konkursu Historycznego „Podhalańskie, Spiskie i Orawskie Drogi do Niepodległości”, gdzie za każdym razem zdobywał I miejsce drużynowo. Gratulujemy Szymonowi wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszej pracy!