II Turniej Szachowy

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się II gminny turniej szachowy. W tym roku do rywalizacji przystąpili uczniowie z trzech szkół. Turniej podzielony był na trzy kategorie wiekowe: klasy 1 – 3, klasy 4- 6 oraz klasy 7 -8. Rywalizacja zaczynała się już kilka miesięcy temu, kiedy to odbywały się eliminacje szkolne.

Poziom w tym roku był bardzo wysoki, szczególnie w najmłodszych klasach, co tylko potwierdza, że szachy po dziś dzień cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Zawody otworzył oraz zakończył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej, Pan Eugeniusz Madeja, zwracając uwagę na fakt, że szachy są dyscypliną, która wzmacnia logiczne myślenie.

Wszystkim, którzy wzięli udział w etapie szkolnym, a zwłaszcza laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w latach następnych.