• Gimball

  dodano dnia: 8 listopada 2023 / 14:2

  Dzięki tak prostemu urządzeniu możemy nagrywać lub robić efektowne zdjęcia bez obawy, że dane nagranie będzie miało zamazany obraz lub nastąpią drgania.

  Czytaj więcej
 • Spike Prime

  dodano dnia: 8 listopada 2023 / 14:0

  Kolejne osiągnięcia nowoczesnej technologii, jakie zakupiliśmy dzięki Laboratoriom Przyszłości to klocki bazujące na Lego: Spike Prime. Służą one rozwijaniu kreatywności oraz logicznego myślenia. Uczniowie chętnie, nieraz samodzielnie, uczą się ich obsługi a także wymyślają oryginalne rozwiązania i projekty.

  Czytaj więcej
 • VR w Szkole Podstawowej w Białce Tatrzańskiej

  dodano dnia: 8 listopada 2023 / 13:40

  W ramach programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole prowadzone są zajęcia z wykorzystaniem okularów VR. Uczniowie mają kontakt z wirtualną rzeczywistością, rozwiązują zagadki, odbywają wirtualne spacery oraz ćwiczą zdolności manualne.

  Czytaj więcej
 • Laboratoria Przyszłości

  dodano dnia: 8 listopada 2023 / 13:36

  Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

  Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

  Czytaj więcej
 • Laboratoria przyszłości

  dodano dnia: 23 lutego 2023 / 17:26

  W roku szkolnym 2021/2022 dzięki rządowemu programowi doposażenia szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne: „laboratoria przyszłości” nasza szkoła otrzymała kwotę 70 000 złotych. W I okresie roku szkolnego udało się wydatkować 2/3 środków i pozyskać pomoce z zestawu podstawowego:  do nauki informatyki :  drukarka 3D wraz z filamentem oraz pakiet klocków do nauki programowania, pomoce do biologii w postaci wysokiej klasy mikroskopów, zestawy do nauczania techniki a szczególnie  podstaw elektroniki: mikrokontroler i mikroport z akcesoriami, profesjonalny miernik,  stację lutowniczą na gorące powietrze  oraz sprzęt wykorzystywany do organizacji akademii, produkcji filmików: aparat fotograficzny z funkcją nagrywania filmów, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony kierunkowe i nagłowne. Pozostałą kwotę wydatkowano w II okresie roku szkolnego pozyskując pomoce do techniki: dzięki którym uczniowie będą mogli uczyć się gotowania: kuchenka, mikser, blender, opiekacz, naczynia kuchenne a także szycia i haftowania: maszyna do szycia wraz z akcesoriami, hafciarka, deska do prasowania i generator pary, ponadto zaopatrzono szkołę w pomoce do nauki elektroniki: zasilacz regulowany, zestawy obwodów elektrycznych , stację lutowniczo -rozlutowującą.

  Pozyskane w ten sposób pomoce dydaktyczne pozwalają uczniom już na etapie szkoły podstawowej rozwijania swych pasji z pomocą nowoczesnych technologii.

  Czytaj więcej