• Rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych

  dodano dnia: 24 maja 2024 / 7:38

  Zapisy do  oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025

   

  W dniach od 20 maja  do 31 maja ma miejsce rekrutacja uzupełniająca do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025

  Według obowiązujących przepisów, każde dziecko przed rozpoczęciem nauki w klasie I ma obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, które może realizować poprzez uczęszczanie do oddziału przedszkolnego w szkole - zerówki.

  Zapisy do oddziału przedszkolnego – zerówki  obejmować będą dzieci urodzone w roku  2018,  jest to obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz dzieci urodzone w roku 2019,  2020 i 2021, w przypadku rocznika trzylatków, czterolatków i pięciolatków przedszkole jest nieobowiązkowe.

  Zapisów można dokonywać w wyznaczonym terminie codziennie w sekretariacie szkoły. Formularze zapisów do pobrania w szkole,  dostępne są również na stronie internetowej szkoły.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka najmłodszych klas do Krakowa

  dodano dnia: 19 maja 2024 / 22:1

  We czwartek 16 maja uczniowie klasy 1 i 2 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.   Rozpoczęli od spaceru po wawelskim wzgórzu i zejściem do Jaskini Smoka Wawelskiego. Kolejnym punktem wycieczki był rejs po Wiśle, w czasie którego uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu legend i ciekawostek związanych z Krakowem. Następnie dzieci zwiedziły Park Edukacji Globalnej Wioski Świata i wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, które przybliżyły im życie Indian Ameryki Północnej.

  Czytaj więcej
 • Egzamin ósmoklasisty

  dodano dnia: 16 maja 2024 / 18:10

  W dniach 14-16 maja nasi ósmoklasiści pisali egzaminy na zakończenie roku szkolnego, odpowiednio z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Wyniki, jakie uzyskają, będą miały znaczący wpływ na rekrutację do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Każdemu z nich życzymy osiągnięcia osobistego sukcesu oraz realizacji marzeń.

  Czytaj więcej
 • Akademia z okazji 3 maja

  dodano dnia: 30 kwietnia 2024 / 11:49

  29 kwietnia w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klas 4 i 5, z którymi pracowały pani Urszula Madeja oraz pani Agnieszka Wojtanek. Uroczystość miała nam przypomnieć, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie tej Konstytucji. Nawet pierwszoklasiści uczcili ten dzień ubierając się w patriotyczne barwy.

  Czytaj więcej
 • Laureaci konkursów

  dodano dnia: 30 kwietnia 2024 / 11:37

  26 kwietnia uczniowie naszej szkoły: Karolina Kurnat z klasy VII a i Norbert Kulczyk z klasy VII b uczestniczyli w uroczystości wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych. Karolina i Norbert zostali laureatami etapu ponadwojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Losy Żołnierza, Dzieje Oręża Polskiego "Od konfederacji barskiej 1768 do powstania styczniowego 1863. Za Waszą i Naszą Wolność". Naszym uczniom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów.

  Czytaj więcej
 • Sprzątanie świata

  dodano dnia: 26 kwietnia 2024 / 22:0

  Jak co roku w naszej gminie miała miejsca akcja sprzątania świata. Uczniowie ze wszystkich szkół wyruszyli po swoich miejscowościach, aby chociaż odrobinę usunąć śmieci, które zostawiają  za sobą nieodpowiedzialni ludzie. Na szczęście nasza młodzież szkolna poradziła sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.

  Czytaj więcej
 • Konkurs plastyczny

  dodano dnia: 26 kwietnia 2024 / 21:53

  Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym uczniów z klas I -lll. Zachęcamy do poznania ciekawych miejsc i legend z nimi związanych. Zapraszamy również do wypożyczania książek z legendami i opowieściami o naszej ojczyźnie.

  Czytaj więcej
 • XXIV Edycja Pucharu Tymbarku

  dodano dnia: 20 kwietnia 2024 / 15:46

  W dniu 16.04.2024 roku na hali sportowej w Białce Tatrzańskiej został rozegrany Turniej Piłki Nożnej (etap gminny) w kategorii U-8, U-10 w ramach XXIV Edycji Pucharu Tymbarku. W zawodach wzięli udział zawodnicy ze szkół w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Leśnicy i Czarnej Góry 1. Chłopcy z klas 3 z Białki Tatrzańskiej przeszli do kolejnego etapu.

  Czytaj więcej
 • "Zemsta" - A. Fredry

  dodano dnia: 28 marca 2024 / 9:53

  We środę w salce katechetycznej, znajdującej się przy naszej szkole Koło Teatralne zaprezentowało przedstawienie na podstawie książki "Zemsta". Jak zwykle uczniowie świetnie poradzili sobie w roli aktorów. Gratulujemy im talentu aktorskiego, którego nie mógłby powstydzić się żaden profesjonalny aktor oraz dziękujemy za ogrom pracy, jaki włożyli w przygotowanie tego przedstawienia. Grający główne role mieli nie lada zadanie opanowania niemal całego scenariusza, liczącego kilkadziesiąt stron.

  Czytaj więcej
 • Rozdanie nagród

  dodano dnia: 28 marca 2024 / 9:38

  27 marca w naszej szkole miało miejsce rozdanie nagród i wyróżnień za bieżący rok szkolny. Uczniowie, którzy wykazali się wiedzą z konkursów przedmiotowych oraz sprawnością fizyczną podczas zawodów sportowych, otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Przy okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pan Dyrektor złożył życzenia, a także przypomniał o zasadach BHP w czasie dni wolnych.

  Czytaj więcej
 • Wspólne kolędowanie

  dodano dnia: 22 grudnia 2023 / 17:9

  W dniu dzisiejszym, z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbył się koncert kolęd i pastorałek. Każda z klas przygotowała wylosowaną wcześniej piosenkę, a następnie zaśpiewała ją przed całą szkołą. Następnie zarówno pan Dyrektor jak i Przewodnicząca Samorządu Szkolnego złożyli całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne.

  Czytaj więcej
 • „Historia Szkoły w Białce Tatrzańskiej i jej patrona na tle dziejów Polski ”

  dodano dnia: 18 grudnia 2023 / 21:10

  W ostatni poniedziałek przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas IV – VIII brali udział w konkursie „Historia  Szkoły w Białce Tatrzańskiej i jej patrona na tle dziejów Polski ”. Każdą klasę reprezentowała kilkuosobowa drużyna. Pytania odnosiły się do: postaci pierwszego kierownika szkoły, a zarazem powstańca styczniowego Wojciecha Doruli oraz dziejów szkoły, której początki sięgają aż 1856 r. Ponadto uczniowie musieli wykazać się znajomością historii Polski z tego okresu oraz  patrona Szkoły. Przygotowanie do konkursu  stało się dla nich okazją do zobaczenia  najstarszych dokumentów i pamiątek znajdujących się w archiwum Szkoły. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zwłaszcza tym najmłodszym, którzy dzielnie rywalizowali ze starszymi koleżankami i kolegami. Zwycięstwo i I miejsce uzyskała klasa VII a reprezentowana przez: Agnieszkę Babiarz, Magdalenę Kołodziej, Karolinę Kuruc, Patryka Rabiańskiego. Dużym, pozytywnym zaskoczeniem dla organizatorów było uzyskanie  II miejsca przez jedną z najmłodszych klas V b w składzie: Antonina Górka, Franciszek Leśniowski, Daria Handzel, Filip Niedzielski. III miejsce przypadło klasie VIII a: Kamila Piszczek, Zofia Pytel, Aleksandra Rabiańska, Julia Zubek. Wszystkie klasy zaprezentowały się bardzo dobrze, a o wyniku decydowały sekundy w udzielanej odpowiedzi. Pozostałe drużyny to: klasa IV a: Szymon Dziadkowiec, Konrad Kranc, Wojciech Matys, Wiktoria Nowobilska; klasa IV b: Zofia Boguń, Emilia Koszarek, Lena Kubicka, Małgorzata Sobczak; klasa V a: Oliwia Niedzielska, Antoni Pilch, Zofia Remiasz; klasa VI a: Kacper Bartosik, Piotr Czernik, Dawid Kowal, Stanisław Mąka; klasa VI b: Magdalena Dziubas, Maria Madeja, , Hubert Nowobilski, Joanna Nowobilska; klasa VII b : Alan Kowalski, Jan Żak.

  Jeszcze raz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

  Czytaj więcej
 • Projekt czytelniczy

  dodano dnia: 18 grudnia 2023 / 20:58

  W ramach projektu: „Kto czyta ten pyta, kto pyta ten wie” klasy VII a i VII b uczestniczyły w spotkaniu z p. Wojciechem Szatkowskim,  historykiem, pracownikiem Muzeum Tatrzańskiego. Na zajęciach uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawych historii o słynnych przewodnikach tatrzańskich. Dowiedzieli  się o niezwykłych wydarzeniach, w których brali oni udział oraz poznali niektóre pozycje książkowe związane z tym tematem np. „Kurierka z Tatr”.   W ten ciekawy sposób zostały im przybliżone wyjątkowe postacie naszego regionu.  W trakcie spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, na które p. Szatkowski chętnie udzielał odpowiedzi. Mamy nadzieję, że zachęci  to młodzież do czytania, a może nawet rozwijania pasji  związanej z historią, kulturą Małej Ojczyzny.

  Czytaj więcej
 • Wydarzenie pn. „Eko-Mikołajki w Gminie Bukowina Tatrzańska"

  dodano dnia: 7 grudnia 2023 / 16:3

  Głównym celem wydarzenia było rozbudzenie wśród dzieci dobrych praktyk proekologicznych oraz świadomości ekologicznej. Podczas spotkań z najmłodszymi poruszone zostały takie tematy jak ochrona powietrza, troska o środowisko, segregacja odpadów oraz recykling. Działanie to miało przybliżyć dzieciom ideę ekologii oraz życia zgodnie z naturą. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali paczki ze słodyczami i Eko-nagrody.

  Czytaj więcej
 • Akademia z okazji Święta Niepodległości

  dodano dnia: 10 listopada 2023 / 12:24

  W dniu dzisiejszym w naszej szkole miały miejsce uroczystości związane ze 105-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości.Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą naszych rodaków, walczących za Polskę w czasie wojny. Uroczystości zakończyły się na hali sportowej, gdzie odbyły się dwie akademie. Pierwszą przygotowali przedszkolacy, a drugą uczniowie klasy 7a i 5a.

  Czytaj więcej
 • Odblaskowa szkoła

  dodano dnia: 1 listopada 2023 / 10:27

  Wraz z końcem października zakończyliśmy akcje „Odblaskowa Szkoła”. W działania zaangażowali się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Odblaskami świecą już nie tylko uczniowie, ale także społeczność Białczańska.
  Propagowanie bezpieczeństwa na drodze rozpoczęli harcerze, wręczając opaski odblaskowe po jednej z niedzielnych mszy świętych. Z kolei mamy naszych uczniów zapewniły odblaski paniom na fitness na Hali Sportowej w Białce Tatrzańskiej. Z misją ruszyli również uczniowie - górale, którzy odblaski wręczali na próbie dziecięcego zespołu góralskiego „Zyngierki”. Równolegle z działaniami poza murami szkoły, o bezpieczeństwie na drodze informowały gazetki, plakaty i szkolne konkursy. W minionym miesiącu miały również miejsce zajęcia z policjantami „Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola” oraz „Dzień Odblasków”. Teraz już wszyscy wiedzą jak dbać o swoje bezpieczeństwo w pobliżu jezdni. Zakładajmy odblaski i świećmy przykładem dla innych!

  Czytaj więcej
 • Pierwszy (Przed)Szkolny Dzień Seniora

  dodano dnia: 1 listopada 2023 / 10:23

  W miniony piątek odbył się Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Białce Tatrzańskiej. Wszystko za sprawą udziału w ogólnopolskiej akcji „Odblaskowa Szkoła”. Na to wydarzenie zostali zaproszeni dziadkowie przedszkolaków szkolnego Oddziału Przedszkolnego w Białce Tatrzańskiej. Tłumy Seniorów zapełniły przygotowane wcześniej miejsca. Gości przywitał Pan Dyrektor Eugeniusz Madeja, po czym wszyscy obejrzeli występ przedszkolaków pt. „Leśna Szkoła Ruchu Drogowego”. Dla niektórych dzieci był to pierwszy występ przed publicznością. Obie grupy spisały się na medal. W drugiej części swoje przemówienie wygłosił Pan Krzysztof Waksmundzki, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Oprócz tematu bezpieczeństwa na drodze poruszył bardzo ważne kwestie: wyłudzeń, oszustw i niebezpiecznych sytuacji, jakie mają miejsce w ostatnim czasie nie tylko na terenie naszego powiatu, ale w całej Polsce. Ku przestrodze podał kilka przypadków wyłudzeń pieniężnych by każda osoba kierowała się zasadą ograniczonego zaufania.

  Czytaj więcej
 • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  dodano dnia: 15 października 2023 / 10:34

  W miniony piątek w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Przygotowali ją uczniowie przedszkola oraz klasy 3. Na początku pan Dyrektor przypomniał zarys historyczny tego święta, a później najmłodsi uczniowie poprzez swoje wiersze i śpiew ubogacili całą uroczystość. W tym roku jest ona szczególna, ponieważ mija dokładnie 250 lat od ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Bramy Gorce

  dodano dnia: 23 września 2023 / 13:3

  21 września klasy 4 - 6 wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę po okolicy. Rozpoczęli od zwiedzania zabytkowego kościoła w Dębnie oraz Dworu Tetmajera. Po poznaniu historii tych miejsc udali się do kina na film "O psie, który jeździł koleją". Kulminacyjnym punktem wycieczki była Brama Gorce, gdzie mieli możliwość spaceru pośród koron drzew oraz warsztatów biologicznych.

  Czytaj więcej
 • Wywiadówka

  dodano dnia: 11 września 2023 / 7:39

  Dyrektor Szkoły w Białce Tatrzańskiej informuje, że we wtorek 12 września 2023r. o godzinie 17:30 na I piętrze szkoły odbędzie się wywiadówka dla rodziców. Po spotkaniu z dyrektorem szkoły rodzice przejdą z wychowawcami do klas. Dyrektor i nauczyciele zapraszają wszystkich rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły w Białce Tatrzańskiej. Na spotkaniach będą omawiane sprawy bieżące szkoły. W związku z koniecznością zapoznania się z warunkami ubezpieczenia oraz uzupełnienia innych ważnych dokumentów proszę o niezawodne przybycie.

  Czytaj więcej