• Egzamin ósmoklasisty

  dodano dnia: 24 maja 2023 / 21:15

  W dniach 23-25 maja nasi najstarsi uczniowie piszą egzamin ósmoklasisty. Jest to pierwszy poważny sprawdzian ich wiedzy i umiejętności, który w dużej mierze zadecyduje, do jakiej szkoły dostaną się po ukończeniu klasy ósmej. Życzymy im powodzenia przez te dni oraz wszystkiego dobrego w nowych szkołach, do jakich się dostaną.

  Czytaj więcej
 • Podchody ekologiczne

  dodano dnia: 24 maja 2023 / 21:9

  W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się podchody ekologiczne. Niestety pogoda nie pozwoliła rozegrać ich na zewnątrz, zatem uczniowie musieli wykonywać zadania na hali sportowej. Segregowali śmieci, wypełniali quizy, przypominali sobie zasady bezpieczeństwa. Wszystko odbyło się w sympatycznej i miłej atmosferze.

  Czytaj więcej
 • Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

  dodano dnia: 29 kwietnia 2023 / 13:45

  W ostatni piątek – 28.04.2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 4, 6 i 7 przygotowani przez Panią Urszulę Madeja oraz Panią Agnieszkę Wojtanek przybliżyli nam zagadnienia z końca XVIII wieku oraz ubogacili je pięknym śpiewem. Po zakończonej akademii nastąpiło rozdanie nagród dla najlepszych sportowców minionej zimy.

  Czytaj więcej
 • Laboratoria przyszłości

  dodano dnia: 23 lutego 2023 / 17:26

  W roku szkolnym 2021/2022 dzięki rządowemu programowi doposażenia szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne: „laboratoria przyszłości” nasza szkoła otrzymała kwotę 70 000 złotych. W I okresie roku szkolnego udało się wydatkować 2/3 środków i pozyskać pomoce z zestawu podstawowego:  do nauki informatyki :  drukarka 3D wraz z filamentem oraz pakiet klocków do nauki programowania, pomoce do biologii w postaci wysokiej klasy mikroskopów, zestawy do nauczania techniki a szczególnie  podstaw elektroniki: mikrokontroler i mikroport z akcesoriami, profesjonalny miernik,  stację lutowniczą na gorące powietrze  oraz sprzęt wykorzystywany do organizacji akademii, produkcji filmików: aparat fotograficzny z funkcją nagrywania filmów, gimbal, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofony kierunkowe i nagłowne. Pozostałą kwotę wydatkowano w II okresie roku szkolnego pozyskując pomoce do techniki: dzięki którym uczniowie będą mogli uczyć się gotowania: kuchenka, mikser, blender, opiekacz, naczynia kuchenne a także szycia i haftowania: maszyna do szycia wraz z akcesoriami, hafciarka, deska do prasowania i generator pary, ponadto zaopatrzono szkołę w pomoce do nauki elektroniki: zasilacz regulowany, zestawy obwodów elektrycznych , stację lutowniczo -rozlutowującą.

  Pozyskane w ten sposób pomoce dydaktyczne pozwalają uczniom już na etapie szkoły podstawowej rozwijania swych pasji z pomocą nowoczesnych technologii.

  Czytaj więcej
 • III Gminny Turniej Szachowy

  dodano dnia: 21 lutego 2023 / 20:32

  Tradycją już niemal stało się (z wyłączeniem lat, kiedy trwała pandemia), że w naszej szkole organizowany jest Gminny Turniej Szachowy. Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym młodzież z całej gminy stanęła w szranki w tej pięknej grze. Bardzo cieszy zapał najmłodszych uczniów, którzy nawet w czasie wolnym organizowali sobie sparingi z rywalami z innej szkoły. W tym roku zwycięzcami byli:

  Paweł Furczoń – w kategorii klas 1 -3

  Tomasz Hyła – w kategorii klas 4-6

  Piotr Wojtas – w kategorii klas 7-8

  Wszystkim serdecznie gratulujemy, życząc sukcesów w kolejnych latach. Dziękujemy również sponsorom nagród: stacji narciarskiej Jurgowski, Kotelnicy Białczańskiej oraz  Termie Bania.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Sandomierza i Kazimierza Dolnego

  dodano dnia: 10 listopada 2022 / 21:12

  26 października 2022r. klasy: 7a, 8a oraz 8b z naszej szkoły udały się na dwudniową wycieczkę do Sandomierza oraz Kazimierza Dolnego. Wyjazd odbył się zgodnie z planem o 6.00. Pierwszego dnia zaplanowano zwiedzanie Starego Miasta: Rynek, Zbrojownię Rycerską, Kościół św. Jakuba, przejście Podziemną Trasą Turystyczną, Bramę Opatowską. Następnie uczniowie udali się do Akademii Ziołowej Marcina z Urzędowa oraz na wystawę ,,Świat Ojca Mateusza". Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Kazimierz Dolny: Rynek, Kościół św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja, ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego. Ponadto podziwiali panoramę miasta z Góry Trzech Krzyży oraz odbyli rejs statkiem po Wiśle. Zwiedzanie zakończono o 14.30. Wszyscy uczestnicy z wesołymi minami i nowymi doświadczeniami powrócili do Białki Tatrzańskiej o godzinie 22.00.

  Czytaj więcej
 • Gminne obchody Święta Niepodległości

  dodano dnia: 4 listopada 2022 / 22:14
  Czytaj więcej
 • Trzydniowa wycieczka w Bieszczady

  dodano dnia: 23 października 2022 / 12:54

  W dniach 19-21.10.2022r. uczniowie z klas 4-6 wybrali się na wycieczkę w Bieszczady, realizując program Poznaj Polskę. We środę 19 października rozpoczęto zwiedzanie od Muzeum Historycznego, następnie Muzeum Nafty w Bóbrce, gdzie można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat początków wydobywania tego surowca oraz wkładu Polaków w to przedsięwzięcie. Dzień zakończono nawiedzeniem Klasztoru Nazaretanek w Komańczy, gdzie internowano kardynała Stefana Wyszyńskiego. We czwartek uczniowie udali się do Muzeum w Sanoku, gdzie mogli zobaczyć budownictwo sprzed ponad pół wieku, by następnie w Myczkowcach odwiedzić tamtejszy ogród biblijny i park miniatur. Dzień zakończył się przejazdem koleją gondolową oraz zwiedzaniem zapory w Solinie. Ostatniego dnia odwiedzono Przemyśl, z tamtejszym Muzeum Narodowym oraz Muzeum Twierdzy Przemyśl. Ostatnim punktem  wycieczki był Schron Kierowania Obroną Cywilną. Około godziny 22 uczniowie wrócili do Białki Tatrzańskiej.

  Czytaj więcej
 • Dzień Edukacji Narodowej

  dodano dnia: 16 października 2022 / 10:35

  Jak co roku w naszej szkole miały miejsce uroczystości związane z Dniem Nauczyciela.W tym roku miała miejsce akademia, przygotowana przez najstarszych uczniów, natomiast ślubowanie klas pierwszych odbyło się 1 września. Na początku pan Dyrektor przypomniał zarys historyczny Komisji Edukacji Narodowej, wzbudzając w uczniach refleksję na temat, jak ważna jest edukacja. Po skończonej akademii Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Zosia Pytel – złożyła serdeczne życzenia wszystkim osobom związanym ze Szkołą Podstawową w Białce Tatrzańskiej.

  Czytaj więcej
 • Piknik ekologiczny

  dodano dnia: 17 września 2022 / 13:40

  We czwartek, 15 września na Hali sportowej miał miejsce piknik ekologiczny, współorganizowany przez Gminę Bukowina Tatrzańska. Podczas spotkań dzieci miały możliwość zapoznania się z ciekawostkami, dotyczącymi ekologii, jak również nauczyć się, jak oszczędzać wodę oraz przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego naszej planety.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  dodano dnia: 2 września 2022 / 22:12

  1 września w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O godzinie 8:00 odbyła się Msza Święta, po której uczniowie wraz z nauczycielami udali się na halę sportową. Pan Dyrektor wygłosił krótką przemowę na temat wydarzeń z 1 września, a następnie zachęcił uczniów do systematycznej pracy oraz przypomniał podstawowe zasady bhp. Następnie dzieci klas 2-8 udały się wraz z wychowawcami do swoich klas, natomiast klasy 1 odbyły uroczyste ślubowanie, które wyjątkowo tego roku nie miało miejsce w Dniu Edukacji Narodowej, lecz w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Krakowa

  dodano dnia: 27 czerwca 2022 / 19:10

  13 czerwca klasa dzieci z klas  1 i 2b SP uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zapoznać się z  wybranymi legendami i  ciekawostkami związanymi z historią Krakowa podczas spaceru z przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczęli na Wawelu, następnie  uliczkami przeszli na krakowski rynek. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta i warsztaty edukacyjne w Wioskach Świata. Dzieci miały okazję zwiedzić i poznać chaty i domki,  w których mieszkają dzieci na różnych kontynentach. Dzieci brały udział w warsztatach "Dzień z życia w Afryce" i "Arktyczna przygoda". W godzinach popołudniowych uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych warsztaty "Dziecinne proste eksperymenty" przeprowadzonych w Ogrodzie Doświadczeń. 

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Warszawy

  dodano dnia: 22 czerwca 2022 / 20:27

  27 maja 2022r. klasy VII z naszej szkoły udały się na czterodniową wycieczkę do Warszawy, realizując program Poznaj Polskę. Wyjazd odbył się zgodnie z planem o 7.30. Pierwszego dnia zaplanowano zwiedzanie Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia oraz wyjazd na XXX piętro Pałacu Nauki i Kultury oraz podziwianie panoramy stolicy. Drugiego dnia wycieczki klasy udały się do Muzeum Powstania Warszawskiego , zwiedziły ogród zoologiczny, Stadion Narodowy oraz Muzeum Wojska Polskiego. W dniu kolejnym odbył się spacer po ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej, następnie przejście oraz eksperymentowanie w Centrum Nauki Kopernik. Po 3 godzinach klasy udały się do Wilanowa, gdzie zwiedziły Muzeum Pałacu Króla Jana III. Ostatnim punktem tego dnia był przejazd do Świątyni Opatrzności Bożej oraz zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II. W dniu ostatnim, po wykwaterowaniu z hotelu, udano się do Muzeum Sportu i Turystyki oraz Parku Łazienkowskiego, gdzie podziwiano Pałac na Wyspie, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder, Teatr na Wyspie, Pałac Myślewicki oraz Podchorążówkę. Zwiedzanie zakończono o 14.30. Wszyscy uczestnicy z wesołymi minami i nowymi doświadczeniami powrócili do Białki Tatrzańskiej o godzinie 22.00.

  Czytaj więcej
 • Zielona Szkoła 2022

  dodano dnia: 19 czerwca 2022 / 13:25

  10 czerwca dzieci z niemal wszystkich klas od 4 do 8 wybrały się na drugą już w tym roku Zieloną Szkołę, dzięki dofinansowaniu z programu "Poznaj Polskę".Tym razem miejscem docelowym był Wolin. Przez pięć dni dzieci miały możliwość odwiedzenia Muzeum Narodowego oraz Geologicznego w Szczecinie, przejścia po Oceanarium w Międzyzdrojach, poznać słowiańską mitologię poprzez grę terenową w Centrum Słowian i Wikingów, odwiedzić multimedialne muzeum w Trzęsaczu, muzeum im, A. Kaubego, zwiedzić niemal cały świat wraz z jego zabytkami w Parku Miniatur, a także udać się w kosmos dzięki Planetarium w Międzyzdrojach. Na koniec udało się nawet zobaczyć żubry w rezerwacie w Wolińskim Parku Narodowym.

  Czytaj więcej
 • Egzamin ósmoklasisty

  dodano dnia: 10 maja 2022 / 22:4

  W mijającym tygodniu uczniowie klasy 8 odbyli trzydniowy maraton, w czasie którego wykazali się wiedzą z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.Po całym roku szkolnym, wyjątkowo trudnym, ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz wojnę na Ukrainie, nasi uczniowie musieli wykazać się wiedzą z wyżej wymienionych przedmiotów. Życzymy im wyników na takim poziomie, żeby bez kłopotu dostali się do wymarzonej szkoły średniej.

  Czytaj więcej
 • Sukcesy naszych uczniów

  dodano dnia: 10 maja 2022 / 22:2

  10 maja miało miejsce uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza, dzieje oręża polskiego. Od Obertyna do Wiednia”, na który zostali zaproszeni laureaci.

  Do etapu rejonowego zakwalifikowało się trzech uczniów: Kamila Piszczek kl. VI A, Szymon Świątek kl. VII B, Jakub Wojeński kl. VII A. Kamila Piszczek uzyskała tytuł finalisty etapu wojewódzkiego, a Jakub Wojeński został laureatem etapu wojewódzkiego i zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9 – 11 czerwca. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Kubie życzymy dodatkowo dalszych sukcesów w etapie centralnym.

  Czytaj więcej
 • Święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

  dodano dnia: 10 maja 2022 / 21:58

  W sobotę 7 maja delegacja uczniów naszej szkoły brała udział w uroczystościach związanych z dorocznym świętem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, która w tym roku miała miejsce w Zakopanem. Poczet Sztandarowy w składzie: Anna Dyrczoń,  Aleksandra Kobylarczyk, Julia Rabiańska pod opieką dyrektora p. Eugeniusza Madei uczestniczył w uroczystym Apelu na dolnej Równi Krupowej. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich to jednostka wojskowa, która kultywuje tradycje jednostek górskich, w tym 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Podhalańczycy brali udział w uroczystościach związanych z poświęceniem sztandaru  naszej szkoły 10 listopada 2021 r.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Bochni i do Krakowa

  dodano dnia: 6 kwietnia 2022 / 22:10

  W dniu 30 marca klasy 4a, 4b, 5a, 5b i 6a udały się na wycieczkę. Pierwszym punktem zwiedzania była kopalnia soli w Bochni, gdzie uczniowie poznali historię najstarszej kopalni w Polsce. Po opuszczeniu kopalni wszyscy udali się do Krakowa aby zwiedzić najważniejsze miejsca w mieście, z Wawelem na czele. Końcowym punktem wycieczki był seans w kinie.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Wrocławia

  dodano dnia: 30 listopada 2021 / 20:27

  Dzięki funduszom z programu Poznaj Polskę, uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w drugiej już w tym roku szkolnym kilkudniowej wycieczce. Tym razem udało nam się zwiedzić Wrocław, poznając zabytki, kulturę oraz faunę i florę miasta. Hydropolis, Hala Stulecia, ZOO, zespół historycznego centrum Panorama Racławicka – to przykłady atrakcji, które udało nam się zobaczyć w trakcie trzydniowej wycieczki. Chociaż uczniowie byli po niej zmęczeni, to jednak zabrali ze sobą w drogę powrotną ogromny bagaż wiedzy i doświadczenia.

  Czytaj więcej
 • Poświęcenie nowego Sztandaru Szkoły

  dodano dnia: 11 listopada 2021 / 9:21

  W dniu 10 listopada w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. W przeddzień 103 rocznicy odzyskania Niepodległości został poświęcony nowy Sztandar Szkoły.<!--more-->W uroczystościach wzięło udział wielu przedstawicieli z gminy i powiatu oraz 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem od szkoły do Kościoła Parafialnego, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji ojczyzny. Po skończonej Mszy nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod płytą upamiętniającą bohaterów z Białki Tatrzańskiej, którzy walczyli w czasie I Wojny Światowej. Finalnym elementem uroczystości było poświęcenie Sztandaru przez księdza Proboszcza na hali sportowej, po którym głos zabrało wielu przedstawicieli, m.in kuratorium oświaty, urzędu gminy czy powiatu. Na koniec zostały przedstawione dwie akademie z okazji Dnia Niepodległości, jedna przygotowana przez najmłodszych uczniów szkoły, a druga przez uczniów z klas 4 - 8.

  Czytaj więcej