• Wycieczka do Sandomierza i Kazimierza Dolnego

  dodano dnia: 10 listopada 2022 / 21:12

  26 października 2022r. klasy: 7a, 8a oraz 8b z naszej szkoły udały się na dwudniową wycieczkę do Sandomierza oraz Kazimierza Dolnego. Wyjazd odbył się zgodnie z planem o 6.00. Pierwszego dnia zaplanowano zwiedzanie Starego Miasta: Rynek, Zbrojownię Rycerską, Kościół św. Jakuba, przejście Podziemną Trasą Turystyczną, Bramę Opatowską. Następnie uczniowie udali się do Akademii Ziołowej Marcina z Urzędowa oraz na wystawę ,,Świat Ojca Mateusza". Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Kazimierz Dolny: Rynek, Kościół św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja, ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego. Ponadto podziwiali panoramę miasta z Góry Trzech Krzyży oraz odbyli rejs statkiem po Wiśle. Zwiedzanie zakończono o 14.30. Wszyscy uczestnicy z wesołymi minami i nowymi doświadczeniami powrócili do Białki Tatrzańskiej o godzinie 22.00.

  Czytaj więcej
 • Gminne obchody Święta Niepodległości

  dodano dnia: 4 listopada 2022 / 22:14
  Czytaj więcej
 • Trzydniowa wycieczka w Bieszczady

  dodano dnia: 23 października 2022 / 12:54

  W dniach 19-21.10.2022r. uczniowie z klas 4-6 wybrali się na wycieczkę w Bieszczady, realizując program Poznaj Polskę. We środę 19 października rozpoczęto zwiedzanie od Muzeum Historycznego, następnie Muzeum Nafty w Bóbrce, gdzie można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat początków wydobywania tego surowca oraz wkładu Polaków w to przedsięwzięcie. Dzień zakończono nawiedzeniem Klasztoru Nazaretanek w Komańczy, gdzie internowano kardynała Stefana Wyszyńskiego. We czwartek uczniowie udali się do Muzeum w Sanoku, gdzie mogli zobaczyć budownictwo sprzed ponad pół wieku, by następnie w Myczkowcach odwiedzić tamtejszy ogród biblijny i park miniatur. Dzień zakończył się przejazdem koleją gondolową oraz zwiedzaniem zapory w Solinie. Ostatniego dnia odwiedzono Przemyśl, z tamtejszym Muzeum Narodowym oraz Muzeum Twierdzy Przemyśl. Ostatnim punktem  wycieczki był Schron Kierowania Obroną Cywilną. Około godziny 22 uczniowie wrócili do Białki Tatrzańskiej.

  Czytaj więcej
 • Dzień Edukacji Narodowej

  dodano dnia: 16 października 2022 / 10:35

  Jak co roku w naszej szkole miały miejsce uroczystości związane z Dniem Nauczyciela.W tym roku miała miejsce akademia, przygotowana przez najstarszych uczniów, natomiast ślubowanie klas pierwszych odbyło się 1 września. Na początku pan Dyrektor przypomniał zarys historyczny Komisji Edukacji Narodowej, wzbudzając w uczniach refleksję na temat, jak ważna jest edukacja. Po skończonej akademii Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Zosia Pytel – złożyła serdeczne życzenia wszystkim osobom związanym ze Szkołą Podstawową w Białce Tatrzańskiej.

  Czytaj więcej
 • Piknik ekologiczny

  dodano dnia: 17 września 2022 / 13:40

  We czwartek, 15 września na Hali sportowej miał miejsce piknik ekologiczny, współorganizowany przez Gminę Bukowina Tatrzańska. Podczas spotkań dzieci miały możliwość zapoznania się z ciekawostkami, dotyczącymi ekologii, jak również nauczyć się, jak oszczędzać wodę oraz przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego naszej planety.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  dodano dnia: 2 września 2022 / 22:12

  1 września w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O godzinie 8:00 odbyła się Msza Święta, po której uczniowie wraz z nauczycielami udali się na halę sportową. Pan Dyrektor wygłosił krótką przemowę na temat wydarzeń z 1 września, a następnie zachęcił uczniów do systematycznej pracy oraz przypomniał podstawowe zasady bhp. Następnie dzieci klas 2-8 udały się wraz z wychowawcami do swoich klas, natomiast klasy 1 odbyły uroczyste ślubowanie, które wyjątkowo tego roku nie miało miejsce w Dniu Edukacji Narodowej, lecz w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Krakowa

  dodano dnia: 27 czerwca 2022 / 19:10

  13 czerwca klasa dzieci z klas  1 i 2b SP uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zapoznać się z  wybranymi legendami i  ciekawostkami związanymi z historią Krakowa podczas spaceru z przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczęli na Wawelu, następnie  uliczkami przeszli na krakowski rynek. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta i warsztaty edukacyjne w Wioskach Świata. Dzieci miały okazję zwiedzić i poznać chaty i domki,  w których mieszkają dzieci na różnych kontynentach. Dzieci brały udział w warsztatach "Dzień z życia w Afryce" i "Arktyczna przygoda". W godzinach popołudniowych uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych warsztaty "Dziecinne proste eksperymenty" przeprowadzonych w Ogrodzie Doświadczeń. 

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Warszawy

  dodano dnia: 22 czerwca 2022 / 20:27

  27 maja 2022r. klasy VII z naszej szkoły udały się na czterodniową wycieczkę do Warszawy, realizując program Poznaj Polskę. Wyjazd odbył się zgodnie z planem o 7.30. Pierwszego dnia zaplanowano zwiedzanie Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia oraz wyjazd na XXX piętro Pałacu Nauki i Kultury oraz podziwianie panoramy stolicy. Drugiego dnia wycieczki klasy udały się do Muzeum Powstania Warszawskiego , zwiedziły ogród zoologiczny, Stadion Narodowy oraz Muzeum Wojska Polskiego. W dniu kolejnym odbył się spacer po ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej, następnie przejście oraz eksperymentowanie w Centrum Nauki Kopernik. Po 3 godzinach klasy udały się do Wilanowa, gdzie zwiedziły Muzeum Pałacu Króla Jana III. Ostatnim punktem tego dnia był przejazd do Świątyni Opatrzności Bożej oraz zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II. W dniu ostatnim, po wykwaterowaniu z hotelu, udano się do Muzeum Sportu i Turystyki oraz Parku Łazienkowskiego, gdzie podziwiano Pałac na Wyspie, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder, Teatr na Wyspie, Pałac Myślewicki oraz Podchorążówkę. Zwiedzanie zakończono o 14.30. Wszyscy uczestnicy z wesołymi minami i nowymi doświadczeniami powrócili do Białki Tatrzańskiej o godzinie 22.00.

  Czytaj więcej
 • Zielona Szkoła 2022

  dodano dnia: 19 czerwca 2022 / 13:25

  10 czerwca dzieci z niemal wszystkich klas od 4 do 8 wybrały się na drugą już w tym roku Zieloną Szkołę, dzięki dofinansowaniu z programu "Poznaj Polskę".Tym razem miejscem docelowym był Wolin. Przez pięć dni dzieci miały możliwość odwiedzenia Muzeum Narodowego oraz Geologicznego w Szczecinie, przejścia po Oceanarium w Międzyzdrojach, poznać słowiańską mitologię poprzez grę terenową w Centrum Słowian i Wikingów, odwiedzić multimedialne muzeum w Trzęsaczu, muzeum im, A. Kaubego, zwiedzić niemal cały świat wraz z jego zabytkami w Parku Miniatur, a także udać się w kosmos dzięki Planetarium w Międzyzdrojach. Na koniec udało się nawet zobaczyć żubry w rezerwacie w Wolińskim Parku Narodowym.

  Czytaj więcej
 • Egzamin ósmoklasisty

  dodano dnia: 10 maja 2022 / 22:4

  W mijającym tygodniu uczniowie klasy 8 odbyli trzydniowy maraton, w czasie którego wykazali się wiedzą z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.Po całym roku szkolnym, wyjątkowo trudnym, ze względu na sytuację epidemiologiczną oraz wojnę na Ukrainie, nasi uczniowie musieli wykazać się wiedzą z wyżej wymienionych przedmiotów. Życzymy im wyników na takim poziomie, żeby bez kłopotu dostali się do wymarzonej szkoły średniej.

  Czytaj więcej
 • Sukcesy naszych uczniów

  dodano dnia: 10 maja 2022 / 22:2

  10 maja miało miejsce uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza, dzieje oręża polskiego. Od Obertyna do Wiednia”, na który zostali zaproszeni laureaci.

  Do etapu rejonowego zakwalifikowało się trzech uczniów: Kamila Piszczek kl. VI A, Szymon Świątek kl. VII B, Jakub Wojeński kl. VII A. Kamila Piszczek uzyskała tytuł finalisty etapu wojewódzkiego, a Jakub Wojeński został laureatem etapu wojewódzkiego i zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9 – 11 czerwca. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Kubie życzymy dodatkowo dalszych sukcesów w etapie centralnym.

  Czytaj więcej
 • Święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

  dodano dnia: 10 maja 2022 / 21:58

  W sobotę 7 maja delegacja uczniów naszej szkoły brała udział w uroczystościach związanych z dorocznym świętem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, która w tym roku miała miejsce w Zakopanem. Poczet Sztandarowy w składzie: Anna Dyrczoń,  Aleksandra Kobylarczyk, Julia Rabiańska pod opieką dyrektora p. Eugeniusza Madei uczestniczył w uroczystym Apelu na dolnej Równi Krupowej. 21 Brygada Strzelców Podhalańskich to jednostka wojskowa, która kultywuje tradycje jednostek górskich, w tym 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Podhalańczycy brali udział w uroczystościach związanych z poświęceniem sztandaru  naszej szkoły 10 listopada 2021 r.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Bochni i do Krakowa

  dodano dnia: 6 kwietnia 2022 / 22:10

  W dniu 30 marca klasy 4a, 4b, 5a, 5b i 6a udały się na wycieczkę. Pierwszym punktem zwiedzania była kopalnia soli w Bochni, gdzie uczniowie poznali historię najstarszej kopalni w Polsce. Po opuszczeniu kopalni wszyscy udali się do Krakowa aby zwiedzić najważniejsze miejsca w mieście, z Wawelem na czele. Końcowym punktem wycieczki był seans w kinie.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Wrocławia

  dodano dnia: 30 listopada 2021 / 20:27

  Dzięki funduszom z programu Poznaj Polskę, uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w drugiej już w tym roku szkolnym kilkudniowej wycieczce. Tym razem udało nam się zwiedzić Wrocław, poznając zabytki, kulturę oraz faunę i florę miasta. Hydropolis, Hala Stulecia, ZOO, zespół historycznego centrum Panorama Racławicka – to przykłady atrakcji, które udało nam się zobaczyć w trakcie trzydniowej wycieczki. Chociaż uczniowie byli po niej zmęczeni, to jednak zabrali ze sobą w drogę powrotną ogromny bagaż wiedzy i doświadczenia.

  Czytaj więcej
 • Poświęcenie nowego Sztandaru Szkoły

  dodano dnia: 11 listopada 2021 / 9:21

  W dniu 10 listopada w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. W przeddzień 103 rocznicy odzyskania Niepodległości został poświęcony nowy Sztandar Szkoły.<!--more-->W uroczystościach wzięło udział wielu przedstawicieli z gminy i powiatu oraz 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem od szkoły do Kościoła Parafialnego, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji ojczyzny. Po skończonej Mszy nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod płytą upamiętniającą bohaterów z Białki Tatrzańskiej, którzy walczyli w czasie I Wojny Światowej. Finalnym elementem uroczystości było poświęcenie Sztandaru przez księdza Proboszcza na hali sportowej, po którym głos zabrało wielu przedstawicieli, m.in kuratorium oświaty, urzędu gminy czy powiatu. Na koniec zostały przedstawione dwie akademie z okazji Dnia Niepodległości, jedna przygotowana przez najmłodszych uczniów szkoły, a druga przez uczniów z klas 4 - 8.

  Czytaj więcej
 • Gminne Zawody w piłce nożnej klas 1 – 3 o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska

  dodano dnia: 24 października 2021 / 9:44

  19 października w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska. Poniżej zdjęcia z imprezy ;)

  Czytaj więcej
 • Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Papieski

  dodano dnia: 16 października 2021 / 15:29

  Jak co roku w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Papieskiego. Uczniowie zgromadzili się o godzinie 9:00 na hali sportowej, gdzie odśpiewano hymn państwowy. Następnie Pan Dyrektor przypomniał najważniejsze wydarzenia historyczne, związane z Komisją Edukacji Narodowej. Najmłodsi uczniowie przedstawili akademię z okazji Dnia Nauczyciela, natomiast starsi odegrali przedstawienie dotyczące w tym roku również kard. Stefana Wyszyńskiego, ze względu na jego beatyfikację.

  Czytaj więcej
 • Zielona Szkoła

  dodano dnia: 3 września 2021 / 14:53

  26 września większość uczniów naszej szkoły z klas od 3 do 8 wybrała się na Zieloną Szkołę do Jastrzębiej Góry. Przez cały tydzień pogoda była wręcz idealna, zatem udało się odwiedzić zarówno obiekty kultury i historii, jak i obcować z naturą w fokarium bądź wydmach Słowińskiego Parku Narodowego. Uczniowie mogli posłuchać o wydarzeniach dotyczących II wojny światowej w muzeach Trójmiasta, jak również przepłynąć na Westerplatte, gdzie poznali (lub przypomnieli sobie w przypadku starszych roczników) najważniejsze wydarzenia z lat 1939 – 1945.

  Z pewnością była to wycieczka, która zapadnie im w pamięci na długo. Po tygodniowych trudach wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  dodano dnia: 1 września 2021 / 19:18

  W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po Mszy Świętej nastąpił apel na hali sportowej, w trakcie którego Pan Dyrektor przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, ze szczególnym uwzględnieniem zasad epidemiologicznych. Po spotkaniu na hali, uczniowie udali się ze swoimi wychowawcami do klas.

  Czytaj więcej
 • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

  dodano dnia: 27 sierpnia 2021 / 14:5

  Dyrektor Szkoły w Białce Tatrzańskiej informuje, że inauguracja roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się w dniu 1.09.2021r. (środa). O godzinie 800 w kościele parafialnym w Białce Tatrzańskiej zostanie odprawiona Msza Święta. Po jej zakończeniu na hali sportowej odbędzie się spotkanie z dyrektorem a następnie w klasach z wychowawcami, które zakończy się około godziny 1030.

  Czytaj więcej