• Wycieczka na Kasprowy Wierch

  dodano dnia: 19 kwietnia 2020 / 10:5

  13 września klasa VI Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą p. Pawłem Iwan brała udział w zajęciach organizowanych przez Tatrzański Park Narodowy. Dużą atrakcją był wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Uczniowie otrzymali pomoce naukowe, które przyczyniły się do poszerzenia wiedzy na temat topografii Tatr. Liczne przystanki dawały możliwość podziwiania nie tylko wspaniałego, jeszcze letniego, krajobrazu, ale sprawdzały również spostrzegawczość uczniów. Szóstoklasiści wykazali się wielkim zainteresowaniem i na koniec wszyscy bezbłędnie rozwiązali test.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka na Grzesia

  dodano dnia: 19 kwietnia 2020 / 10:13

  24 września uczniowie klasy 7a, 7b oraz klasy 8a wybrali się na wycieczkę w góry. Ponieważ prognozy się sprawdziły, przez cały dzień utrzymywała się piękna pogoda. Wszystkim dopisywał humor, nawet pomimo faktu, że trud wycieczki ciągnął się przez niespełna 20km. Około godziny 17:00 wszyscy wrócili do swoich domów.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Oświęcimia

  dodano dnia: 19 kwietnia 2020 / 10:24

  W piątek, 27 września, uczniowie klasy VIII, wybrali się do Muzeum Auschwitz – Birkenau. Przewodnik przybliżył młodzieży czasy okupacji niemieckiej na ziemiach polskich w okresie II wojny światowej. Bardzo dużo miejsca w swoich wypowiedziach poświęcił na omówienie genezy totalitaryzmu oraz tragiczne następstwa tej ideologii. Po kilkugodzinnym spotkaniu z historią najnowszą, klasa VIII udała się do zamku w Pszczynie, gdzie mieli okazję podziwiać rezydencję magnacką na Górnym Śląsku.  Późnym popołudniem wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Krakowa

  dodano dnia: 19 kwietnia 2020 / 10:43

  20 listopada klasa 6A, 7A oraz 7B wybrały się ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do Krakowa. Pierwszą atrakcją było zwiedzenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie pan przewodnik w przezabawny a zarazem przejrzysty sposób opowiedział historię tego miejsca, jak również nawiązał do historii Polski. Uczniowie mieli nawet możliwość wejścia do kokpitu samolotu. Drugim etapem wycieczki był laserpark, gdzie uczniowie ćwiczyli swoją sprawność, przechodząc przez labirynt, w którym drogę utrudniały lasery. Pozostali uczniowie brali udział w grze – laserowy paintball. Ostatnim elementem wycieczki była komedia Ryzykowna forsa w teatrze Bagatela. Około godziny 21 wszyscy szczęśliwie wrócili do Białki Tatrzańskiej.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klasy 8 do Krakowa

  dodano dnia: 19 kwietnia 2020 / 10:48

  Przed świętami klasa VIII wraz z wychowawcą p. Urszulą Madeja oraz z p. Małgorzatą Czernik wyjechała do Krakowa. Wycieczka miała rozwijać kompetencje matematyczne, polonistyczne oraz historyczne. Uczniowie mieli okazję podziwiać barokowy kościół św. Anny. Następnie udali się do Collegium Maius, gdzie uczestniczyli w zajęciach interaktywnych z matematyki, po czym zwiedzali sale muzealne. Kolejnym punktem programu było Muzeum Narodowe i zajęcia interaktywne z historii. Zwieńczeniem wycieczki był spektakl w Teatrze STU „Balladyna”. 

  Czytaj więcej