Laureaci konkursów historycznych

Uczennica Alicja Korkosz z klasy VII A oraz Szymon Zawadzki z klasy VIII A uzyskali tytuły laureata etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza, dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.Problematyka konkursu odnosiła się do tematów ciekawych, ale i trudnych związanych z wydarzeniami Wielkiej Wojny oraz kształtowaniem się granic państwa polskiego po ponad wiekowej niewoli. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko 84 uczniów z całego województwa małopolskiego. Nasi uczniowie w etapie rejonowym uzyskali 88% poprawnych odpowiedzi, wyższy wynik miało tylko 22 uczniów w województwie.

Szymon Zawadzki uzyskał również tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Historycznego.  MKH jest konkursem przedmiotowym i opiera się na znajomości historii w pełnym zakresie, począwszy od epoki starożytnej po współczesność. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 102 uczniów z województwa małopolskiego. Tylko 2 uczniów uzyskało tytuł laureata, a 61 uczniów tytuł finalisty, wśród nich był także uczeń naszej szkoły.

Gratulujemy Ali wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów. 

Szymonowi gratulujemy, życzymy powodzenia w szkole ponadpodstawowej i dziękujemy za godne reprezentowanie Szkoły w Białce Tatrzańskiej w konkursach historycznych. W tym czasie  Szymon trzykrotnie uzyskał tytuł laureata,  raz tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i raz tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Historycznego. Szymon trzykrotnie reprezentował szkołę w finale Powiatowego Konkursu Historycznego, uzyskując drużynowo I miejsce za każdym razem.