Poświęcenie nowego Sztandaru Szkoły

W dniu 10 listopada w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. W przeddzień 103 rocznicy odzyskania Niepodległości został poświęcony nowy Sztandar Szkoły.<!--more-->W uroczystościach wzięło udział wielu przedstawicieli z gminy i powiatu oraz 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem od szkoły do Kościoła Parafialnego, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji ojczyzny. Po skończonej Mszy nastąpiło złożenie wiązanek kwiatów pod płytą upamiętniającą bohaterów z Białki Tatrzańskiej, którzy walczyli w czasie I Wojny Światowej. Finalnym elementem uroczystości było poświęcenie Sztandaru przez księdza Proboszcza na hali sportowej, po którym głos zabrało wielu przedstawicieli, m.in kuratorium oświaty, urzędu gminy czy powiatu. Na koniec zostały przedstawione dwie akademie z okazji Dnia Niepodległości, jedna przygotowana przez najmłodszych uczniów szkoły, a druga przez uczniów z klas 4 - 8.