Wycieczka do Warszawy

27 maja 2022r. klasy VII z naszej szkoły udały się na czterodniową wycieczkę do Warszawy, realizując program Poznaj Polskę. Wyjazd odbył się zgodnie z planem o 7.30. Pierwszego dnia zaplanowano zwiedzanie Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia oraz wyjazd na XXX piętro Pałacu Nauki i Kultury oraz podziwianie panoramy stolicy. Drugiego dnia wycieczki klasy udały się do Muzeum Powstania Warszawskiego , zwiedziły ogród zoologiczny, Stadion Narodowy oraz Muzeum Wojska Polskiego. W dniu kolejnym odbył się spacer po ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej, następnie przejście oraz eksperymentowanie w Centrum Nauki Kopernik. Po 3 godzinach klasy udały się do Wilanowa, gdzie zwiedziły Muzeum Pałacu Króla Jana III. Ostatnim punktem tego dnia był przejazd do Świątyni Opatrzności Bożej oraz zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II. W dniu ostatnim, po wykwaterowaniu z hotelu, udano się do Muzeum Sportu i Turystyki oraz Parku Łazienkowskiego, gdzie podziwiano Pałac na Wyspie, pomnik Fryderyka Chopina, Belweder, Teatr na Wyspie, Pałac Myślewicki oraz Podchorążówkę. Zwiedzanie zakończono o 14.30. Wszyscy uczestnicy z wesołymi minami i nowymi doświadczeniami powrócili do Białki Tatrzańskiej o godzinie 22.00.