Wycieczka do Sandomierza i Kazimierza Dolnego

26 października 2022r. klasy: 7a, 8a oraz 8b z naszej szkoły udały się na dwudniową wycieczkę do Sandomierza oraz Kazimierza Dolnego. Wyjazd odbył się zgodnie z planem o 6.00. Pierwszego dnia zaplanowano zwiedzanie Starego Miasta: Rynek, Zbrojownię Rycerską, Kościół św. Jakuba, przejście Podziemną Trasą Turystyczną, Bramę Opatowską. Następnie uczniowie udali się do Akademii Ziołowej Marcina z Urzędowa oraz na wystawę ,,Świat Ojca Mateusza". Drugiego dnia uczniowie zwiedzali Kazimierz Dolny: Rynek, Kościół św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja, ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego. Ponadto podziwiali panoramę miasta z Góry Trzech Krzyży oraz odbyli rejs statkiem po Wiśle. Zwiedzanie zakończono o 14.30. Wszyscy uczestnicy z wesołymi minami i nowymi doświadczeniami powrócili do Białki Tatrzańskiej o godzinie 22.00.