Wycieczka klasy Vb, VIa, VIb i VII do Krakowa

Uczniowie mieli okazję zwiedzić muzeum poświęcone Tadeuszowi Kościuszce, a także podziwiać panoramę Krakowa z nietypowego pomnika, upamiętniającego wybitnego Polaka, czyli Kopca Kościuszki. Następnie cała grupa przejechała do Tyńca. Uczniowie zostali podzieleni na wymieniające się grupy, część zwiedzała klasztor benedyktynów i słuchała niesamowitych historii związanych z opactwem w Tyńcu i najstarszym zakonem założonym w średniowieczu. Pozostali mieli warsztaty pt. „W średniowiecznym skryptorium” i poznawali tajniki warsztatu średniowiecznych skrybów.  Bardzo szybko minął czas w klasztorze i wszyscy zgłodniali udali się do restauracji McDonalds na obiad. Wycieczka zakończyła się na wesoło przedstawieniem w Teatrze STU zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez kabaret Hrabi.

Wycieczka została sfinansowana z projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny