Pierwszy (Przed)Szkolny Dzień Seniora

W miniony piątek odbył się Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Białce Tatrzańskiej. Wszystko za sprawą udziału w ogólnopolskiej akcji „Odblaskowa Szkoła”. Na to wydarzenie zostali zaproszeni dziadkowie przedszkolaków szkolnego Oddziału Przedszkolnego w Białce Tatrzańskiej. Tłumy Seniorów zapełniły przygotowane wcześniej miejsca. Gości przywitał Pan Dyrektor Eugeniusz Madeja, po czym wszyscy obejrzeli występ przedszkolaków pt. „Leśna Szkoła Ruchu Drogowego”. Dla niektórych dzieci był to pierwszy występ przed publicznością. Obie grupy spisały się na medal. W drugiej części swoje przemówienie wygłosił Pan Krzysztof Waksmundzki, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Oprócz tematu bezpieczeństwa na drodze poruszył bardzo ważne kwestie: wyłudzeń, oszustw i niebezpiecznych sytuacji, jakie mają miejsce w ostatnim czasie nie tylko na terenie naszego powiatu, ale w całej Polsce. Ku przestrodze podał kilka przypadków wyłudzeń pieniężnych by każda osoba kierowała się zasadą ograniczonego zaufania.