Projekt czytelniczy

W ramach projektu: „Kto czyta ten pyta, kto pyta ten wie” klasy VII a i VII b uczestniczyły w spotkaniu z p. Wojciechem Szatkowskim,  historykiem, pracownikiem Muzeum Tatrzańskiego. Na zajęciach uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawych historii o słynnych przewodnikach tatrzańskich. Dowiedzieli  się o niezwykłych wydarzeniach, w których brali oni udział oraz poznali niektóre pozycje książkowe związane z tym tematem np. „Kurierka z Tatr”.   W ten ciekawy sposób zostały im przybliżone wyjątkowe postacie naszego regionu.  W trakcie spotkania uczniowie zadawali wiele pytań, na które p. Szatkowski chętnie udzielał odpowiedzi. Mamy nadzieję, że zachęci  to młodzież do czytania, a może nawet rozwijania pasji  związanej z historią, kulturą Małej Ojczyzny.