„Historia Szkoły w Białce Tatrzańskiej i jej patrona na tle dziejów Polski ”

W ostatni poniedziałek przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas IV – VIII brali udział w konkursie „Historia  Szkoły w Białce Tatrzańskiej i jej patrona na tle dziejów Polski ”. Każdą klasę reprezentowała kilkuosobowa drużyna. Pytania odnosiły się do: postaci pierwszego kierownika szkoły, a zarazem powstańca styczniowego Wojciecha Doruli oraz dziejów szkoły, której początki sięgają aż 1856 r. Ponadto uczniowie musieli wykazać się znajomością historii Polski z tego okresu oraz  patrona Szkoły. Przygotowanie do konkursu  stało się dla nich okazją do zobaczenia  najstarszych dokumentów i pamiątek znajdujących się w archiwum Szkoły. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zwłaszcza tym najmłodszym, którzy dzielnie rywalizowali ze starszymi koleżankami i kolegami. Zwycięstwo i I miejsce uzyskała klasa VII a reprezentowana przez: Agnieszkę Babiarz, Magdalenę Kołodziej, Karolinę Kuruc, Patryka Rabiańskiego. Dużym, pozytywnym zaskoczeniem dla organizatorów było uzyskanie  II miejsca przez jedną z najmłodszych klas V b w składzie: Antonina Górka, Franciszek Leśniowski, Daria Handzel, Filip Niedzielski. III miejsce przypadło klasie VIII a: Kamila Piszczek, Zofia Pytel, Aleksandra Rabiańska, Julia Zubek. Wszystkie klasy zaprezentowały się bardzo dobrze, a o wyniku decydowały sekundy w udzielanej odpowiedzi. Pozostałe drużyny to: klasa IV a: Szymon Dziadkowiec, Konrad Kranc, Wojciech Matys, Wiktoria Nowobilska; klasa IV b: Zofia Boguń, Emilia Koszarek, Lena Kubicka, Małgorzata Sobczak; klasa V a: Oliwia Niedzielska, Antoni Pilch, Zofia Remiasz; klasa VI a: Kacper Bartosik, Piotr Czernik, Dawid Kowal, Stanisław Mąka; klasa VI b: Magdalena Dziubas, Maria Madeja, , Hubert Nowobilski, Joanna Nowobilska; klasa VII b : Alan Kowalski, Jan Żak.

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!